3. Rok 2017

Dne 14. ledna se konala Výroční valná hromada zahájena a vedena starostou SDH Václavem Šimkem. Po vystoupení mladých hasičů nás velitel SDH Václav Řízký seznámil s činností sboru za uplynulý rok. Pak nás Michal Mácha seznámil s hospodařením sboru. Vedoucí mladých hasičů Jaroslav Jáchym nás seznámil s úspěchy svých svěřenců. Po vystoupení hostů v diskuzním příspěvku následovala volná zábava.

Dne 21. ledna se konalo školení na motorové pily ve Volyni. Školení se zúčastnil Václav Řízký, Petr Pech, Pavel Boška, Pavel Čech a Václav Hauser. Školení bylo zakončeno testem a jeho úspěšné absolvování opravňuje k dalšímu používání motorových pil při zásahu.

Dne 4. února se konal tradiční Hasičský ples v KD Čepřovice. Jako každý rok tak i letos nás kapela "SCÉNA" provedla pěkným tanečním večerem. Kapela nám omládla, ale omládli nám i návštěvníci plesu za což jsme velmi rádi. Díky našim sponzorům, občanům a členům, byla tombola opravdu pěkná a bohatá. SDH Čepřovice všem děkuje za pěkný večer. Kdo se dobře bavil přijdete i příští rok a kdo se chce přidat bude vítán.

Dne 24. února v 5:20 nám byla nahlášena technická pomoc v obci Litochovice, Střítež na padlý strom. Odklízení se účastnil Čech Pavel st., Čech Pavel ml., Lafata Václav st., Lafata Václav ml., Pech Petr st., Pech Petr ml., Řízký Václav, Smíšek Antonín, Škabroud Miloš.

Dne 25. února se konal již tradiční masopustní průvod obcemi Ovčín, Čepřovice, Jiřetice, Koječín a Bohunice. Letos se průvodu zúčastnilo 32 masek a to již tradiční doktor se sestřičkou, policajti či kat. Mezi nás zavítali i šmoulové, vodník, svářeči, bezdomovec, osel, upírka, kovboj, hippies, nevěsta s mužem, zombie, kominík, kočka a po strašně dlouhé době vytáhli vojáci i dělo. Masky doprovázel na harmoniku Boška Pavel a Fišer David.

Dne 26. března se konala jarní brigáda na drobné opravy venkovních a vnitřních prostor. Vysokotlakovým čističe se umyla fasáda hasičárny a zásahová vozidla. No a naše Martiny uklidily vnitřní prostory hasičárnylaugh. Zúčastnili se Boška Pavel ml., Lafata Václav st., Majtánová Martina, Mácha Michal,  Pech Petr st., Pech Petr ml., Řízký Václav, Schimová Martina, Smíšek Antonín.

Dne 8. dubna se konal výlov Jiřetického rybníka. Výtěžek s prodaných ryb poputuje do společné kasy. 

Dne 16. dubna se uskutečnil již tradiční velikonoční pochod na nedaleký hrádek Švecburg. Pochodu se účastnilo na 30 lidí a to i ti nejmenší. smiley Na hradě už nás čekal hradní pán s naládovaným dělem a přivítal nás výstřelem. Připraven byl i rozdělaný oheň na opekání buřtů a klobás. Již tradiční zakončení pochodu se uskutečnilo v místní kváskovické hospůdce. Všem se pochod moc líbil a těšíme se na další ročník. 

Dne 30. dubna se konalo tradiční stavění máje. Děvčata ozdobily májku a pánové samotný máj ručně postavily. Hlídat vydržely do dopoledních hodin.  

Dne 18. června v 8:29 byl naší zásahové jednotce ohlášen požár rodinného domu v obci Litochovice č.p. 20. U tohoto požáru zasahoval Čech Pavel st., Pech Petr st., Řízký Václav st.. 

Dne 24. června jsme byly požádáni o asistenci na motokrosovém závodě v Jiníně. Naše pomoc spočívala v kropení trati mezi závody, aby trať nebyla prašná a nedocházelo k odlétávání malých kamínků do publika. Zúčastnili se Boška Pavel ml., Čech Pavel st., Pech Petr st., Řízký Václav st..

Dne 7. srpna v 17:56 byl naší zásahové jednotce ohlášen požár lisu v obci Kuřimany. U požáru zasahovali Boška Pavel, Hauser Václav, Mácha Michal, Pech Petr, Řízký Václav 

Dne 15. srpna byl naší zásahové jednotce ohlášen požár automobilu v obci Kváskovice. Po příjezdu na místo bylo zjištěno že požár automobilu byl svépomocí uhašen. K požáru se vydali Čech Pavel st., Lafata Václav st., Pech Petr ml..

Dne 18. července ve 23:54 nám byla ohlášená technická pomoc na odklízení popadaných stromů a větví. Naše trasa začala v Litochovicích a pokračovala směrem Marčovice, Předslavice, Tvrzice, Všechlapy, Bohunice, Kakovice, Litochovice, Neuslužice, Střítež a zpět na základnu. Odklízení se účastnili Boška Pavel, Brousil Pavel, Hauser Václav, Lafata Václav st., Lafata Václav ml., Mácha Michal, Pech Petr ml.,