2. Rok 2016

16. 1. 2016 se konala Výroční valná hromada. Po krátké scénce kterou si připravili naši mladý hasiči nás velitel sboru Václav Řízký seznámil s činností sboru za celých 110let. Michal Mácha nám řekl o hospodaření našeho sboru za uplynulý rok. Jaroslav Jáchym nám přečetl úspěchy mladých hasičů a po přečtení a seznámení s činností SDH Čepřovice následovalo ocenění členek, které jsou u sboru déle jak 15 let a další ocenění patří všem nad 60 let věku.

30 .1. se uskutečnil tradiční masopustní průvod obcemi. Masky prošli všechny naše obce a to Ovčín, Čepřovice, Jiřice, Kojčín a také Bohunice. Letos se zúčastnilo 32 masek a bylo se tak na co dívat. Všechny masky na harmoniku doprovázel Pavel Boška.

6. února jako každý rok se uskutečnil tradiční hasičský ples. K poslechu a tanci hrála kapela "Scéna". I letos se hrálo o pěkné ceny, děkujeme všem našim sponzorům. Doufáme, že se všichni dobře bavili.

3. března ve 02:02 byl naší zásahové jednotce operačním střediskem vyhlášen poplach v obci Čepřovice. Byly jsme vyslány do jednoho z domů kde byl ohlášen kouř linoucí se z kotelny. Průzkum ukázal, že došlo pouze k tomu, že jeden z nájemníků po přiložení nechal otevřená dvířka kotle.  Zásahu se účastnil Brousil Pavel, Čech Pavel st., Čech Pavel ml., Lafata Václav st., Lafata Václav ml., Pech Petr st., Řízký Václav st., Škabroud Miloslav, Smíšek Antonín

19. března se konal výlov Jiřetického rybníka. Prodalo se přes 65 kaprů.

27. dubna jsme se zúčastnili tradičního velikonočního ochodu na hrádek Švecburg, který je nedaleko Kváskovic. Pochodu se účastnilo 27 lidí, kteří se cestou připojovali, kterým se nechtělo jít pěšky tak si dojel autem do Kváskovic a kopec k hrádku vyšlápnul. Na hrádku nás bylo 40 lidí což je krásná účast.

19. 4. 2016 řezání dřeva do hospody v Čepřovicích. Účastnil se Pech Petr st., Pech Petr ml., Antonín Smíšek, Boška Pavel ml., Řízký Václav st., Řízký Petr

30. 4. 2016 sbor dobrovolných hasičů v Čepřovicích byl požádán paní Sosnovou o technickou pomoc v podobě vyčištění studny. Účastnil se Pech Petr st., Pech Petr ml., Lafata Václav st., Lafata Václav ml., Řízký Petr

1. Máj – dne 28. 4. 2016 se jako každý rok musel přivézt strom, který se bude stavět jako májka. Přivezený strom byl oloupán od kůry, aby byla májka pěkně hladká.

Dne 30. 4. 2016 se děvčata a chlapci sešli u rybníka. Děvčata si vzala na starost ozdobení máje a muži si začali připravovat kleštiny na samotné stavení. Po ozdobení přišlo na řadu samotné stavění. Po úspěšném postavení začíná samotné hlídání, které se většinou protáhne do ranních hodin.  

28. 5. 2016 SDH Čepřovice uspořádali okrskovou soutěž u příležitosti oslav 110. let založení sboru. Soutěžilo se v požárním útoku a 100 m překážek. Na začátek nám mladí hasiči předvedli, jak mají nacvičený požární útok. Po krátké přestávce kdy se přesouvala časomíra se muži, mohli připravovat na 100m s překážkami. Odběhlo pár družstev a začalo pršet tak se vedení soutěže rozhodlo, že se disciplína na 100m s překážkami zruší a budou se běhat jen požární útoky a to na dva časy. I za nepříznivého počasí se zúčastnilo PÚ 19 družstev a to ženy, muži tak i veteráni. Po odběhání a sečtení časů bylo jasné, kdo se umístil na bedně a kdo ne. Naše ženy obsadili krásné 2. místo, naši muži dostali N a N také dostali naši Veteráni. Všem ostatním týmům gratulujeme a doufáme, že se jim u nás líbilo, i když počasí moc nepřálo. 

157.jpg

25. 6. 2016 ve 14:36 byla naší zásahové jednotce ohlášená technická pomoc v obci Předslavice, Všechlapy. Jednalo se zde o popadané větve následkem silného větru. Odklízet pomáhal Boška Pavel st., Boška Pavel ml., Brousil Pavel, Hauser Václav, Lafata Václav ml., Pech Petr ml, Mácha Michal,  Řízký Petr, Řízký Václav st., Smíšek Antonín.

20160625_150047.jpg

27. 6. 2016 v 05: 32 nám byla ohlášená technická pomoc v obci Předslavice, Kakovice. I tady se jednalo o popadané větve následkem nočního větru. Zde pomáhal odklízet Čech Pavel, Hauser Václav, Lafata Václav st., Lafata Václav ml., Pech Petr ml., Řízký Václav st., Škabroud Miloš

v__7433.jpg

18. 7. 2016 v 16:05 byla naší zásahové jednotce ohlášená technická pomoc v obci Litochovice, Střítež.

27. 8. 2016 se uskutečnilo letošní zakončení sportovní sezóny. Členové SDH se sešli, aby si popovídaly o letošních akcích či zážitcích a k tomu si opekli prasátko.

29. 8. 2016 ve 12:45 nám byla ohlášená technická pomoc v obci Předslavice - Úlehle - hledání ztracené osoby. Hledání se účastnil Řízký Václav st., Lafata Václav st.,Škabroud Miloš., Smíšek Antonín., Čech Pavel ml.

3. 9. 2016 naši dva členové Řízký Václav a Pavel Boška ml. si udělali výlet na motorkách do Zbirohu, aby okoukli letošní Tatrování a dvě naše darované koněspřežné stříkačky. Výlet se jim určitě povedl protože i pro Vás přivezli pár pěkných fotografií.

4. 9. 2016 v 6.51 nám byla ohlášená technická pomoc Čepřovice - Ovčín. Jednalo se zde o odstranění sršního hnízda na půdě rodinného domu čp.73. Zásahu se účastnil: Řízky Václav st., Pech Petr st., Pech Petr ml., Lafata Václav st., Brousí Pavel, Čech Pavel st., Hauser Václav.

30. 9. 2016 jsme se sešli v hasičárně v hojném počtu na ochutnávku burčáku dovezeného přímo z Moravy. A ač nejsme žádní vinaři, ale hasiči přesto nám moc chutnal :-D

1. 10. 2016 se naši 3 mladí muži zúčastnili Volyňského Firemana. Celkem běželo 21 jednotlivců a naši se umístili na pěkných místech. Krásné 17. místo obsadil Petr Pech ml., 11. místo obsadil Michal Mácha a krásné 3. místo obsadil Pavel Boška ml.. Za krásné umístění a reprezentaci našeho sboru děkujeme.

15. 10. 2016 nás paní starostka požádala o podříznutí ztrouchnivělého stromu na rozcestí u ZOD. Strom zde byl víc jak 130 let. Strom začal usychat a při každém větším větru opadávaly suché větve, které ohrožovaly kolem jdoucí a projíždějící automobily. Po odříznutí některých větví jsme zjistili, že se do stromu nastěhovali sršáni, které jsme museli nejprve zlikvidovat aby jsme mohli pokračovat v podříznutí stromu. Po podříznutí a spálení větví jsme kontrolovali ohniště a uklidili silnici.

15. 11. 2016 nás SDH Bavorov pozvalo na křest nového automobilu TATRA CAS 20/4000/240-S2R. Po nástupu SDH a pozvaných SDH odstartovala slavnostní akce kdy byla TATRA pokřtěna a pro zpestření mladí hasiči z SDH Bavorov předvedli cvičný požár.