Menu

5. DŮLEŽITÉ INFORMACE PRO OBČANY

 
Vážení občané,
 
Stále si myslíte, že se nás tady na vesnici možnost nákazy koronavirem netýká? Věřte, že se pletete, v tomto týdnu byla jednomu člověku v katastrálním území obce nařízena karanténa (naštěstí se nákaza neprokázala a nařízená karanténa byla dané osobě zrušena).     Proto opravdu apeluji hlavně na seniory (nejvíce riziková skupina), aby pokud to není opravdu nutné, nechodily na veřejnost, a pokud již musíte, noste roušky a rukavice.
Snažíme se s dobrovolníky z vesnice ušít další roušky, v příštím týdnu budou zase k dispozici a pokusíme se Vám je dodat do schránek.
Jenom pro Vaši informaci v Česticích, Volyni a Vlachovo Březí je již prokázána nákaza koronavirem, dodržujte tedy prosím nařízení a buďte ohleduplní k ostatním:
  1. Noste rukavice, roušky a popřípadě brýle na veřejnosti.
  2. Myjte si častěji ruce a používejte dezinfekci na ruce.
  3. Omezujte pohyb na veřejnosti.
 
RÁDI VÁM NAKOUPÍME:
V rámci snížení pohybu seniorů na veřejnosti, Vám obec nabízí možnost nakoupení potravin, vyzvednutí léků u lékaře. Věřte, že to pro Vás uděláme rádi, záleží nám na Vašem zdraví. Objednat nákup potravin můžete telefonicky na čísle 606 630 489.
 
 
DŮLEŽITÉ KONTAKTY:
 
1. Infolinka Státního zdravotního ústavu - rady v souvislosti s koronavirem na číslech
             724 810 106, 725 191 367
 
2. Infolinka Jihočeského kraje denně od 7 do 17 hodin, denně na čísle
             800 100 450
 
Úřední hodiny na obecním úřadě:
 
Prosím, abyste se vždy nahlásili předem na telefonním čísle 606 630 489. V kanceláři obecního úřadu se zdržuji jen zřídka a je dosti možné, že mě nezastihnete.